Święta Bożego Narodzenia 2011

Bardzo się cieszę, że mój blog jest czytany regularnie przez pewną grupę ludzi. Mam nadzieję, że nie zamieszczam tutaj nudnych tematów. Chciałbym szerszemu gronu przedstawić sylwetki i pokazać postawy innych kolegów i koleżanek naszej grupy zawodowej, którzy twórczo angażują się w proces edukacji nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Jestem przekonany, że prezentując na tym blogu sylwetki nauczycieli z pasją, tych najbardziej kreatywnych i często niedocenianych w swoich środowiskach dodaję im odwagi.  Często Ci, którzy tworzą te niesamowite rzeczy, są zbyt skromni, aby się chwalić swoimi pomysłami – więc trzeba to za nich zrobić. Na swojej drodze spotkałem wielu takich skromnych nauczycieli, którzy po pewnym czasie osiągnęli znaczne sukcesy zawodowe. Trzeba było im tylko wskazać dobry kierunek i dać przysłowiowego „kopa”.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie skłania do refleksji i zastanawiania się nad tym, co udało się zrobić i co jeszcze zostało do zrobienia. Osobiście udało mi się wiele, równie wiele planuję na przyszłość. Jednak nie zrobię tego bez mojej rodziny i przyjaciół. Korzystając z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chciałbym złożyć najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności, radosnych i pełnych spokoju świątecznych dni mojej rodzinie i bliskim. Być może te dni pozwolą nam się na chwilę zatrzymać i pobyć ze sobą. Czego osobiście bardzo pragnę.

Jako lider zespołu projektowego i zespołu autorskiego P21 chciałbym życzyć moim koleżankom i kolegom udanego startu naszego wspólnego projektu P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku, który startuje w pełni w styczniu 2012 roku. Cieszę się niezmiernie, że pozyskałem do zespołu wielu wspaniałych ludzi, którym to właśnie tutaj w moich wpisach na blogu poświęcę szczególną uwagę. Sobie zaś życzę, abym podczas prowadzonych w 2012 roku warsztatów i konferencji spotkał ludzi, którzy się do mnie, a właściwie do idei P21 przyłączą.

Wszystkim tym, którzy byli uczestnikami moich szkoleń dedykuję swoje dwie pastorałki:

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012

Reklamy

8 uwag do wpisu “Święta Bożego Narodzenia 2011

  1. Produkt ma „duszę”. Potrzebne są nowe propozycje, nie da się ciągle powtarzać starego, chociaż tradycja też się liczy. I to właśnie zrobiliście, mamy dwa w jednym. SUPER! BRAWO!

  2. Kolejną produkcję Piotrze zrobiliście z Michałem górnopółkową. Ciekawie zaaranżowane i wyśpiewane. Dzięki za życzenia świąteczne i płytkę ze śpiewnikiem. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego pozytywnego w nowym 2012.

  3. Święta, święta i po świętach , a ja nie mogę się uwolnić od tej płyty i ciągle jej słucham :-))) i mrucze sobie pod nosem w ciągu dnia :-)))) ….mam nadzieję , że do wakacji mi przejdzie ;-))

  4. Święta, święta, a najdziwniejsze – Piotr nawet na to zwrócił uwagę – że pastorałki powstawały „u źródła” w klimacie całkiem różnym od tego, który towarzyszu Bożemu Narodzeniu w Polsce. Lipiec, sierpień, upalne Morze Śródziemne, ciekawe doświadczenie. Teraz może wypadałoby – będąc na Antarktydzie – zrobić aranżacje słoneczno-wakacyjne, choć to pewnie byłoby łatwiejsze niż w „pierwszą stronę”. Pozdrawiam wszystkich pracujących nad projektem oraz – czasem bezimienncyh współczesnych edukatorów muzycznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s